تدریس در دیجی آموز


با توجه به اینکه تمامی اطلاع رسانی ها از طریق پست الکترونیک انجام می شود حتما از ایمیل معتبر استفاده کنید.

چرا آموزش در دیجی‌آموز؟

دیجی‌آموز، به عنوان مرجع تخصصی آموزش‌های مهندسی دانشگاهی، یک سامانه با تکیه بر مدرسین نخبه و برجسته دانشگاهی، نیروهای فنی متخصص و پشتیبانی قابل اعتماد و مداوم است. مبنای دیجی‌آموز، بهره بردن تمامی طرف‌های درگیر بر اساس روابط سودآور است. بر همین اساس، آموزش‌هایی با قیمت‌های بسیار مناسب‌تر از آنچه در دوره‌های حضوری رواج دارد در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد، عموماً مبالغی بالاتر از آنچه در دوره‌های دانشگاهی به مدرسین و نخبگان پرداخت می‌شود عایدشان می‌گردد و در کنار این‌ها، به اعتبار دیجی‌آموز افزوده می‌شود.

اما به صورت مشخص، واقعاً چرا دیجی‌آموز؟ دلایل متعددی برای این موضوع وجود دارد که از جنبه‌های مختلف قابل بررسی هستند. یکی از مهم‌ترین این دلایل، ایجاد یک بستر امن و پایدار با شمایل شکیل و رابط کاربری تسهیل شده است. در دیجی‌آموز، تمامی آموزش‌های دریافتی در چارچوب استانداردهای مشخصی هستند و بر خلاف برخی سامانه‌ها، صرفاً یک عرضه‌کننده‌ی بدون تعهد با معیارهای سیال نخواهیم بود. ما، کلیه‌ی آموزش‌ها را در مراحل مختلف پیش‌تولید، ضبط، ویرایش، عرضه، تبلیغات و پشتیبانی همراهی می‌کنیم و مسئولیت بسیاری از بخش‌ها را تماماً بر عهده می‌گیریم. به طور مثال، در مرحله‌ی پیش‌تولید، کارشناسان ما محتوای آموزشی و پروپوزال دریافتی را به دقت بررسی کرده و جهت رسیدن به بهترین بازده، همراه مدرس خواهند بود. کیفیت ارائه‌ی آموزش‌ها و نحوه‌ی تدریس نیز به شدت مورد توجه است و جزء به جزء می‌کوشیم مدرسین به استانداردهای ما نزدیک‌تر شوند. هم‌چنین، فشرده‌سازی اختصاصی دیجی‌آموز، با حفظ کیفیت بالای ویدئو‌ها، حجم آن‌ها را به میزان قابل توجهی می‌کاهد تا دریافت آن‌ها برای مخاطبین ساده‌تر گردد.

از سوی دیگر، دیجی‌آموز یک بستر برندسازی برای مدرسین است، بستری که کمک می‌کند یک رزومه‌ی قابل عرضه در مجامع مختلف به عنوان پیشینه‌ی آموزشی داشته باشند، آموزش‌های حضوری دریافت کنند و هم‌چنین در صورت تمایل به همکاری در انجام پروژه‌های دریافتی، به عنوان مجری پروژه‌ها درآمد مناسبی را کسب نمایند. در نهایت، اولویت ما در صورت برگزاری دوره‌های آنلاین و حضوری مختلف، پیشنهاد آموزش به مدرسان برگزیده‌ی دیجی‌آموز خواهد بود. در کنار اینکه داشتن چند آموزش در وبسایت، می‌تواند یک کمک‌هزینه‌ی مناسب و گاهی چندین برابر مبالغ حق‌التدریس دانشگاهی را به همراه داشته باشد، پروژه‌ها و دوره‌های آموزشی آنلاین و حضوری، متضمن درآمدهای مناسب برای نخبگان دانشگاهی خواهد بود.

هم‌چنین، درصد مشارکت پرداختی در دیجی‌آموز به جهت ساختار و مدل کسب‌وکار خاص آن، بسیار بالاتر از وبسایت‌های مشابه است و البته ارائه‌ی امکان انتخاب از میان چند طرح مختلف پرداخت، مدرس را با آزادی عمل بیشتری رو‌به‌رو خواهد کرد.

در نهایت، ما در دیجی‌آموز کوشیده‌ایم ضمن فراهم آوردن یک بستر شکیل، بهینه و حرفه‌ای که برای اکثر آموزش‌ها در رتبه بندی مناسبی از موتورهای جستجو قرار گیرد و مخاطبین را با گرافیک و روند خود راضی نگاه می‌دارد، همراه مدرسین باشیم. پشتیبانی مداوم فنی از بستر وبسایت و فروش، مخاطبین را از دریافت یک آموزش خوب با استانداردهای دیجی‌آموز مطمئن می‌سازد و تبلیغات دیجی‌آموز از طریق مجراهای مختلف، امکان بهتر دیده شدن را فراهم می‌کند.


مطالعه شرایط همکاری

شرایط همکاری

 • آموزش‌ها باید بر اساس استانداردهای دیجی‌آموز و انحصاراً برای این بستر تهیه شوند. (بخشی از استانداردها نظیر انتخاب پس‌زمینه، کیفیت تصاویر و ابعاد آن، و … در بخش «شرایط فایل ها و فیلم های آموزشی» درج شده‌اند و مابقی استانداردها پس از دریافت دموی آموزشی اولیه، در مکاتبه با بخش آموزش دیجی‌آموز از طریق ایمیل، عنوان خواهند شد.)
 • مشاهده‌ی هرگونه تبلیغات و یا روش تماس مستقیم، چه در آموزش‌ها و چه در مکاتبات بعدی با مخاطبین، مدرس را از هرگونه حق بعدی ساقط و زمان قرارداد مالی را به پایان می‌رساند.
 • حق انحصاری ویدئوی آموزشی به دیجی‌آموز واگذار می‌گردد و لذا مدرس امکان عرضه‌ی آن را از هر مسیر دیگر و در هیچ زمانی نخواهد داشت.
 • مدرس موظف است در مدت قرارداد، پاسخگوی سؤالات دانشجویان دوره باشد. برای دانشجویان، این کمک خواهد کرد تا راحت‌تر به یادگیری غیرحضوری اطمینان کنند و بدانند سؤالاتشان در رابطه با دوره با پاسخ مواجه می‌شود؛ مدرسین می‌توانند از بازخوردها و سؤالات دریافتی جهت یادگیری و بهبود دوره‌های خود استفاده کنند؛ و دیجی‌آموز می‌تواند مطمئن باشد در طول مدت قرارداد، چنانچه نکته‌ای در آموزش مغفول مانده، طی سؤالات برطرف خواهد شد.
 • شروع قرارداد، پرداخت‌ها و دریافت آمار فروش پس از دو ماه از عرضه‌ی محصول بر روی بستر است که به عنوان دوره‌ی آزمایشی فروش، مسائل مختلف پیرامون دوره مورد بررسی قرار می‌گیرند.
 • مدت قرارداد با توافق دو طرف قابل تمدید است. ضمناً پس از دریافت پیشنهاد هرگونه به‌روزرسانی دوره برای نسخه‌ها و یا شرایط جدیدتر، طی بررسی دیجی‌آموز، همکاری به عنوان قرارداد جدید و یا ادامه‌ی قرارداد قبلی به مدرس پیشنهاد خواهد شد.
 • قرارداد اولیه شامل بازه‌های مقادیر پرداختی برای حالات مختلف همکاری، به زودی برایتان ایمیل خواهد شد که نیاز است طی مدت نهایتا ۷ روز، دریافت، امضا، اسکن و مجددا بارگذاری گردد. چنانچه قرارداد را طی مدت ۷ روز دریافت نکردید، بلافاصله با پشتیبانی مکاتبه کرده و از ارسالش مطمئن شوید.
  در صورت عدم ارسال قرارداد اولیه در مدت مذکور، این قرارداد تایید شده در نظر گرفته می‌شود.
 • قرارداد نهایی شامل اعداد دقیق قابل پرداخت جهت همکاری برای حالات مختلف همکاری فیمابین، ظرف مدت دو ماه از زمان قرارگیری کامل آموزش برای عرضه، برایتان ایمیل خواهد شد. نیاز است در این قرارداد روش پرداخت مورد نظرتان انتخاب گشته، قرارداد امضا، اسکن و نهایتا ۷ روز پس از دریافت آن بارگذاری شود. چنانچه قرارداد را تا ۶۰ روز پس از شروع عرضه‌ی کامل آموزش دریاعت نکردید، بلافاصله با پشتیبانی مکاتبه کرده و از ارسالش مطمئن شوید.
  در صورت عدم امضا و ارسال قرارداد اولیه، دیجی‌آموز یکی از روش‌های پرداخت جهت همکاری را خود انتخاب کرده و اعمال می‌کند و مدرس حق هرگونه اعتراض را از خود سلب خواهد کرد.

مطالعه شرایط پرداخت

چگونگی و میزان پرداخت‌ها

در دیجی‌آموز، مدرسین ویدئوهای آموزشی را پس از طی مراحل ارسال آموزش و هماهنگی با بخش آموزش سامانه، ضبط و ارسال خواهند کرد. در این گام، نحوه‌ی همکاری با بازه‌های مقادیر پرداختی مختلف طی قرارداد اولیه‌ای پیشنهاد خواهد شد و در صورت توافق، همکاری آغاز خواهد گشت تا در گام‌های بعدی بازه‌ها به اعداد دقیق تبدیل شوند. پس از آن، دیجی‌آموز آموزش را ویرایش کرده، طرح‌های گرافیکی مربوطه را تهیه کرده، حجم آموزش را با روش اختصاصی دیجی‌آموز کاسته و زیرساخت‌های عرضه‌ی آن را فراهم می‌کند. صفحات مربوط به آموزش و سازوکارهای مربوط به موتورهای جست‌وجو و تبلیغات آماده می‌شوند و در نهایت ویدئو بر روی وبسایت قرار می‌گیرد. در این مرحله، ویدئوها دو ماه به صورت آزمایشی برای بررسی جنبه‌های مختلف بر روی وبسایت قرار می‌گیرند و پس از آن، قرارداد نهایی برای مدرس ارسال می‌شود. شروع قرارداد، پرداخت‌ها و دریافت آمار فروش برای مدرس پس از دو ماه از عرضه‌ی محصول بر روی بستر است. لازم به ذکر است که پیشنهاد بازه‌ی پرداخت اولیه، بر اساس وضعیت امتیازی مدرس، کیفیت آموزش و میزان کمیاب و خاص بودن آن است، به طوری‌که عدد حداقل بازه را وضعیت امتیازی مدرس مشخص می‌نماید، در حالی که عدد حداکثر آن بر اساس کیفیت آموزش و میزان کمیاب و خاص بودن آن تعیین شده و معمولاً به مقدار حداکثر امتیاز ممکن (۳۰ امتیاز) است.

شاخص بازه‌ی امتیاز وضعیت امتیاز
سابقه‌‌ی تحصیلی ۱-۸ دانشجوی کارشناسی ۱
فارغ‌التحصیل کارشناسی ۲
دانشجوی کارشناسی‌ارشد ۳
فارغ‌التحصیل کارشناسی‌ارشد ۴
دانشجوی دکترای تخصصی ۷
فارغ‌التحصیل دکترای تخصصی ۸
سابقه‌ی آموزشی ۰-۱۵ انجام پروژه‌ی مرتبط با دوره ۳
تدریس دوره به صورت حضوری یا غیرحضوری ۳
همکاری فعال با دیجی‌آموز* ۵
عضویت در هیئت علمی دانشگاه ۱۰
سابقه‌ی پژوهشی ۰-۷ چاپ هر مقاله‌ی کنفرانس و ژورنال معتبر ۱
چاپ هر مقاله‌ی ISI ۲
ترجمه‌ی هر کتاب فنی و مهندسی ۲
تألیف هر کتاب فنی و مهندسی ۳

* منظور از همکاری فعال در دیجی‌آموز، داشتن ویدئو‌های آموزشی بر روی سامانه با فروش مجموع حداقل ۲۵ آموزش در ماه است. با توجه به توضیحات فوق، نحوه‌ی پرداخت بنا بر توافق دیجی‌آموز و مدرسین، به یکی از صورت‌های ذیل خواهد بود.

 • خرید نقدی دوره با تعهد پشتیبانی یکساله‌ی مدرس، که بر اساس جدول زیر خواهد بود. با این وجود، همواره استاندارد دیجی‌آموز، ارائه‌ی آموزش در کمترین زمان ممکن و بدون حاشیه‌ها و اضافات غیرضروری است، ضمن اینکه ریتم ارائه‌ی آموزش نیز باید بر اساس استاندارد‌های وبسایت باشد، در غیر این صورت حتی با وجود قرارداد، دیجی‌آموز می‌تواند پس از دو ماه اولیه، مبلغی خارج از بازه‌ی قرارداد اولیه را جایگزین کند که در این صورت مدرس باید بین آن مبلغ و درصد پیشنهادی انتخاب نماید. ضمناً، ۳۰ درصد از مبلغ پس از اتمام یکسال تعهد پشتیبانی پرداخت می‌گردد.
  میزان حداقل بازه‌ی پرداخت = امتیاز مدرس تقسیم بر ۳۰، ضرب‌ در مبالغ ذیل
میزان آموزش مبلغ پرداختی برای مدرس با ۱۵ امتیاز (تومان)
۱ ساعت ۷۰,۰۰۰
۲ ساعت ۱۲۵,۰۰۰
۳ ساعت ۱۷۰,۰۰۰
۴ ساعت ۲۱۵,۰۰۰
۵ ساعت ۲۵۵,۰۰۰
۶ ساعت ۲۹۰,۰۰۰
۸ ساعت ۳۲۵,۰۰۰
۱۰ ساعت ۳۵۰,۰۰۰

پرداخت برای ساعات میانی بازه‌ها، بر اساس میانیابی تعیین خواهد شد و بیش از ۱۰ ساعت بر اساس برون‌یابی به نرخ ۱۰ ساعت تعیین می‌گردد.

 • مشارکت درصدی با قرارداد همکاری یک‌ساله (با تعهد پشتیبانی از سوی مدرس) و بر اساس ۲۵ تا ۴۰ درصد از مبلغ فروش (بنا بر امتیاز مدرس) که در مدت قرارداد به مدرس اختصاص خواهد یافت.
 • مشارکت درصدی با قرارداد همکاری سه‌ساله (با تعهد پشتیبانی از سوی مدرس) و بر اساس ۱۵ تا ۲۰ درصد از مبلغ فروش (بنا بر امتیاز مدرس) که در مدت قرارداد به مدرس اختصاص خواهد یافت.

لازم است توجه کنیم که قاعدتاً و معمولاً درآمد حاصل از مشارکت درصدی و در زمان طولانی‌تر بیشتر خواهد بود. هم‌چنین، در مشارکت درصدی، مدرسین می‌توانند هر زمان حداقل سهم ایشان به ۵۰,۰۰۰ تومان رسید، درخواست آزادسازی وجه و دریافت آن را نمایند که در پایان هر ماه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

مطالعه شرایط فایل‌ها و فیلم های آموزشی

شرایط فایل‌ها و فیلم های آموزشی

ویدئوها می‌توانند بنا بر تشخیص مدرس شامل ضبط از کار در محیط نرم‌افزار، ارائه از روی اسلاید و یا فایل و یا ترکیبی از این موارد باشند. (در شرایط خاص دیگر، با ما تماس بگیرید.) همچنین، برای تصویربرداری از صفحات رایانه و سایر لوازم الکترونیکی، می‌توانید از نرم‌افزارهای تصویربرداری مختلف موجود استفاده کنید که نرم‌افزار پیشنهادی در ادامه قابل دریافت و استفاده است. (فراموش نکنید معمولاً نیاز است نمایش ماوس را در نرم‌افزار فعال نمایید.) در مجموع، شرایط کلی به شرح زیر است:

 • ضبط صدا با استفاده از میکروفون (و یا هدست) صورت پذیرد و دارای نویز یا صداهای اضافه نباشد.
 • در مورد تصویرهایی که از کامپیوتر ضبط می شوند، پس‌زمینه تصویر استاندارد (همراه با لوگو) دیجی‌آموز باش. (که در ادامه قابل دریافت است).
 • کیفیت تصویربرداری حداقل ۳۰ فریم بر ثانیه باشد.
 • رزولوشن تصویر پیشنهادی حداقل ۷۲۰*۱۲۸۰ پیکسل (HD) است.
 • در هیچ کجا از فیلم، به نام فرد، شرکت یا مؤسسه‌ای اشاره نشود. (در موارد خاص، نیاز به دریافت مجوز از سوی دیجی‌آموز می‌باشد.)
 • در تصویربرداری خارج از محیط کامپیوتر، تصویر چهره مدرس در کادربندی وجود نداشته باشد. (در صورت لزوم برای انتقال مفاهیم آموزشی، پیش از تصویربرداری، با ما تماس بگیرید.)
 • در صورتی که از اسلاید در آموزش خود استفاده می کنید، توصیه، استفاده از نسبت اندازه ۱۶:۹ است. (می توانید در تنظیمات، این ابعاد را انتخاب کنید.)
 • در صداگذاری، کلمات را شمرده، شفاف و با ضرب‌آهنگ مناسب بیان کنید و حتی‌المقدور، با فارسی معیار صحبت نمایید.
 • برای ارائه ی بهتر موضوعات، انتخاب روش آموزش (تصویربرداری از صفحه رایانه، استفاده از اسلاید، استفاده از پدهای نگارش دیجیتال، تصویربرداری در فضای حقیقی، تصویربرداری از وسایل کمک آموزشی و …) بر عهده‌ی مدرس است که توصیه می‌شود پیش از شروع تصویربرداری، هماهنگ شود. در نهایت، مهم، انتقال مفاهیم به مخاطب به بهترین شکل ممکن است، لذا این موضوع را معیار قرار دهید.

فایل ها و نرم افزار های مورد نیاز

دانلود فایل های و نرم افزارهای مورد نیاز

تمامی فایل ها به صورت زیپ شده با فرمت ZIP و RAR هستند.


برای ارسال پروپوزال دوره آموزشی باید در وبسایت ثبت نام کنید.

برای ارسال دمو آموزشی باید وارد وبسایت شوید.

برای ارسال فایل های نهایی آموزش باید وارد وبسایت شوید.


برای ارسال فایل قرارداد باید وارد وبسایت شوید.